75 Liczba wyświetleń

Wiele niepokoju i znaków zapytania przyniósł ten rok na skalę globalną. W obliczu postępującej epidemii, której skutki sięgnęły bram naszego regionu, na nieprzewidywalnym gruncie nowej rzeczywistości znalazło się także biegowe podwórko. Po bezprecedensowym lockdownie sprowadzającym do parteru wszelkie przejawy aktywności na świeżym powietrzu, wielu organizatorów podjęło decyzję o dwołaniu lub przeniesieniu tegorocznych imprez na terminy bliższe jesieni, stawiając jednak przy nich znak zapytania. Wśród regionalnych biegów, które jako pierwsze padły ofiarą pandemii znalazły się między innymi:

  • Bieg Kwitnącej Jabłoni (odwołany)
  • Bieg Wierchami (odwołany)
  • I Maraton Rożnowski (odwołany)
  • Bieg Popradzki i Bieg Piwniczanki (odwołane
  • Bieg Kurierów (przeniesiony na termin 03.10.20 a więc dzień przed Podbiegiem na Makowicę)

Zniesienie powszechnej kwarantanny przy jednoczesnym zakazie organizowania zgromadzeń dało pole do rywalizacji korespondencyjnej. Na tej płaszczyźnie przeprowadzono tegoroczny Run 4 Smile i co ciekawe, wirtualna formuła biegu poszerzyła jego charytatywny zasięg.

Od początku do przeprowadzenia imprezy dąży Festiwal Biegowy w Krynicy Zdrój. Termin pozostaje niezmienny. Trwa przyjmowanie zgłoszeń, a organizatorzy w przypadku ewentualnego odwołania wydarzenia gwarantują zwrot wpisowego. Wiele wskazuje na to że festiwal faktycznie się odbędzie, nie mniej jednak szereg odgórnie wprowadzonych obostrzeń wymusza reorganizację i dostosowanie regulaminu do nowych zasad. W chwili obecnej je uwzględnia, konsekwencją czego jest mniejsza liczba biegów w programie oraz etapowy start przy konkurencjach gromadzących najliczniejszą rzeszę uczestników. Więcej szczegółów o programie Festiwalu Biegowego w kolejnym artykule.

Na początku września również na Miejskiej Górze w Starym Sączu odbędzie się bieg, któremu poświęcę oddzielny artykuł.

Sytuacja rozwija się dość dynamicznie, zatem zbliżającą się jesień może okazać się kluczowa. Pozostaje mieć nadzieję, że zmiany pójdą w dobrym kierunku i radość ze wspólnego biegania nie stanie się pieśnią dalekiej przyszłości.

 390 Wszystkich wizyt,  1 Dzisiaj

Autor

admin
admin
Biegający założyciel, administrator i redaktor Nowosądeckiego Portalu Biegowego. Miłośnik podróży, fotografii i mobilnych technologii.

Dodaj komentarz